tradycje

Przedszkole w Jonkowie ma swoje tradycje, które kultywujemy od wielu lat.

W październiku organizujemy "Bal Jesieni”. Podczas tej zabawy dzieci śpiewają piosenki o tematyce jesiennej, biorą udział w konkursach i wspólnie bawią się przy ognisku.
Kolejną uroczystością są "Andrzejki”, które odbywają się w listopadzie. Przepowiadanie przyszłości zawsze wzbudza ogromne zainteresowanie i każdy przedszkolak, mały czy duży sobie powróży. Kiedy emocje trochę opadną, dzieci tańczą w rytm ulubionych przebojów.
Co roku w grudniu najstarsza grupa przedszkolaków 6 -latków przedstawia ,,Jasełka Bożonarodzeniowe”dla rodziców, dziadków, pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej oraz pracowników Urzędu Gminy w Jonkowie.

jaselka

Kolejnym ważnym dla nas miesiącem jest Styczeń, bo obchodzimy wtedy "Dzień Babci i Dziadka”. Wszystkie grupy przygotowują program artystyczny oraz samodzielnie wykonane prezenty, aby sprawić radość wszystkim babciom i dziadkom. Następnie dzieci razem ze swoimi dziadkami wesoło bawią się przy muzyce oraz biorą udział w przygotowanych konkursach.

21 marca zawsze topimy Marzannę – zimową pannę na znak, że nie chcemy zimy tylko "Panią Wiosnę”. Dzieci mają możliwość zaprezentować swoje wiadomości na temat wiosny oraz zaśpiewać wiosenne piosenki.

Każdego roku pamiętamy również o "Święcie Strażaka" (maj). Udajemy się wszyscy do Remizy Strażackiej, żeby złożyć życzenia naszym bohaterom oraz posłuchać informacji na temat ich pracy, a także obejrzeć sprzęt strażacki, którym się posługują podczas pożarów i wypadków.

straz

Tradycją naszego przedszkola stał się również ,,Festyn Rodzinny” - święto Mamy, Taty i Dziecka. Odbywa się najczęściej w czerwcu i ma na celu integrowanie całej rodziny. Co roku dbamy aby miał on inną formę. Były już rodzinne pokazy mody, konkursy, podchody, wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego, wspólne ogniska, występy dzieci oraz przedstawienia teatralne w wykonaniu rodziców. Wszystko uświetnia odpowiednio dobrana muzyka i słodki poczęstunek.

festyn

Dwa razy do roku z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy organizujemy kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczamy na potrzeby dzieci. Dzięki tym zbiórkom zakupiliśmy materiał na na stroje warmińskie, w których przedszkolaki promują naszą kulturę ludową.
W ramach współpracy ze środowiskiem nasze przedszkolaki co roku biorą udział w konkursie plastycznym organizowanym przez NZOZ im. L. Rydygiera.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego wieńczy naszą pracę. Dzieci mają okazję na pokazanie swoich umiejętności, które nabyły podczas całego pobytu w przedszkolu.
Kultywując nasze tradycje tworzymy własną historię zapisaną na kartkach Kroniki przedszkolnej.

gif