Jednym z kolejnych działań przedszkola w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa było zorganizowanie spotkania autorskiego.

Do naszej placówki został zaproszony Pan Mariusz Szwonder- bajkopisarz, pedagog, autor licznych publikacji dla dzieci oraz audiobooka „Mały świat” (utwory zawarte w audiobooku czytane są m.in. przez Krystynę Czubównę, Piotra Fronczewskiego czy Mariana Opanię).

Pan Mariusz szybko nawiązał kontakt z przedszkolakami, które czynnie uczestniczyły w spotkaniu. Pisarz zaprezentował dzieciom swoje utwory czytając je, puszczając audiobook, z którego można było usłyszeć głosy znanych artystów oraz zadając zagadki. Odwaga i otwartośćdzieci do udzielania odpowiedzi oraz zadawania pytań zaskoczyła nas wszystkich.

Spotkanie autorskie miało na celu rozbudzenie w dzieciach zainteresowań literackich i czytelniczych. Oprócz widocznego zainteresowania w oczach dzieci i ich uśmiechu, Pan Mariusz pozostawił nam na pamiątkę spotkania swoją książkę z autografem i dedykacją.